TEN SPRÁVNÝ DOMÁCÍ ODVLHČOVAČ

 
TEN SPRÁVNÝ DOMÁCÍ ODVLHČOVAČ

Překročení optimální vlhkosti vzduchu může vytvářet nežádoucí prostředí, kde vznikají plísně. V takovém bytě se pak nedá spokojené žít.

Překročení optimální vlhkosti vzduchu může vytvářet nežádoucí prostředí, kde vznikají plísně. V takovém bytě se pak nedá spokojené žít.

Na boj s vlhkostí a plísněmi nám však mohou pomoci odvlhčovače vzduchu, které snižují obsah vody ve vzduchu. Lze je použít jak v bytových prostorách, tak v kancelářích či průmyslových halách. Každý odvlhčovač má však svá specifika a ideální možnosti užití. Dnes si představíme dva odvlhčovače, které jsou ideální do domácnosti.

Domácí odvlhčovač vzduchu Olimpia Splenid Aquaria

První odvlhčovač vzduchu Olimpia Splenid Aquaria zaujme především tichým chodem. Jeho kompaktní rozměry a možnost maximálního výkonu 10 l/den se hodí zejména do menších místností a koupelen. Bohatě si však poradí v klasickém bytě. Díky manuálnímu hygrostatu je možné nastavit úroveň vlhkosti vzduchu až na minimální hranici 30%.
Údržba tohoto odvlhčovače je velmi snadná. Odčerpaný kondenzát se ukládá do nádobky nebo se odvádí za pomoci hadičky do odpadu. Jednou za měsíc pak stačí vyčistit protiprachový filtr a odvlhčovač funguje vesele dál.

Výkonný odvlhčovač vzduchu Olimpia Splendid Secco 14

Druhý nabízený odvlhčovač vzduchu Olimpia Splendid Secco 14 má o něco vyšší výkon a hravě si poradí až z 14 litry za den. Je skvělý pro byty a menší místnosti. Stejně jako jeho méně výkoný kolega i zde je k dispozici hygrostat s nastavením na úroveň 30% relativní vlhkosti vzduchu a údržba probíhá na stejném principu.

Jaký je ideální do domácnosti

Oba nabízené odvlhčovače jsou ideální do domácnosti. První jmenovaný nabízí menší výkon, ale za to má tichý chod a praktický design. Jeho silnější kolega zvládne mnohem více objemu za den a také nabízí nastavení pomocí hygrostatu. Oba dva jsou nicméně ideální pro domácí či kancelářské použití v menších místnostech.

Tagy :